• English
 • Svadba Katka & Daniel – Wiegerova vila

  Už dlhšiu dobu pred svadbou som netrpezlivo odpočítaval dni a tešil sa na svadbu roka, ktorá ma čakala. Konečne som sa dočkal a 07.09.2019 som zavítal do historickej vily, ktorá sa nachádza uprostred vinohradov nad mestom Svätý Jur. Vinohrady, Wiegerova vila zo 16. storočia, nádherné prostredie ako v talianskom Toskánsku, pokoj, ticho a dve milujúce sa osoby… Ako fotograf som si nemohol priať viac.

  svadba, ženích, nevesta, lúka, šaty, oblek, závoj
  Wiegerova vila zažila bujaro-emotívnu svadbu slovensko-švajčiarskeho páru.

  Multikultúrna svadba

  Katka je Slovenka, Daniel je Švajčiar. Svadba prebiehala v multikultúrnom duchu aj vďaka množstvu zahraničných hostí, ktorí pricestovali zo Švajčiarska, Talianska, ale aj Francúzska. Všetkých však spájala, Slovákom veľmi dobre známa, pravá slovenská slivovica, ktorou nepohrdol naozaj nikto.

  historické prostredie, wieglerova vila, ženích a nevesta, kvety, šaty, závoj
  Historické prostredie sa k novému manželskému páru dokonale hodilo!

  Celé okolie doslova kričalo po pozornosti môjho fotoaparátu. Udržiavaná Wiegerova vila z kameňa a dreva, nespočetné množstvo dekoračných svetielok, sladkastá chuť vína od Víno Bognár, jemná kvetinová výzdoba od Atelier Papaver Prostredie, ktoré doladili svojím príchodom mladomanželia – a nádherné svadobné portréty boli na svete.

  Nevesta Katka žiarila šťastím. Jej dobrú náladu a nadšenie z nadchádzajúcich okamihov sa mi podarilo veľmi jednoducho zvečniť. Jej vzdušné a ľahké šaty si nevesta zapožičala zo salónu Nicole z radu Atelier Pronovias. Sandálky značky Aldo boli podľa jej slov veľmi pohodlné, no nakoniec, vo víre zábavy, skončili odložené v kúte a nevesta si užívala svadbu naboso. ?

  Ženích Daniel zaujal spolu so svojimi družbami perfketnými oblekmi (od značky Mensurbigevci_tailor ) , kroté štýlovo dopĺňali kožené mokasíny Morjas. Chlapská ,,banda,, bola nielen dokonale zladená, ale navyše aj na jednej vlnovej dĺžke (minimálne v pití slivovice). ?

  Bohaté pohostenie, neutíchajúca zábava a tradície

  Pitný režim sa niesol v duchu preferovaných nápojov – vína a domácej pálenky. Avšak, Sharkam cattering sa so svojimi chutnými chodmi (na fotkách ich nemusíte hľadať, pretože sa okamžite zjedli) postaral aj o naše plné žalúdky. Na „talianskej“ svadbe nechýbala ani letná ovocná torta s vanilkou a bielou čokoládou od Lullus Bakery. Lullus Bakery sa postarali aj o koláčiky v candy bare.

  Aj keď sa svadba konala začiatkom septembra, jesenné počasie sa ukázalo v plnej sile. Nepríjemný chlad, dážď a vietor prekazil plánovaný obrad na lúke. Zdalo by sa, že sa týmto svadba jemne naruší, no Katka a Daniel túto zmenu ani nespozorovali. Emócie, slzy, objatia, skvelí ľudia a tradičné svadobné zvyky dodali svadbe vo Wiegerovej vile ten správny šmrnc.

  Topánkový kvíz, rozbíjanie taniera, prenášanie cez prah, či polnočné čepčenie. Slovenské tradície, ktoré ocenili najmä zahraniční svadobčania. Pre nás neodmysliteľná súčasť svadby, no pre Švajčiarov, Talianov a Francúzov príjemná novinka, ktorú ocenili úsmevmi, búrlivým potleskom, smiechom a skvelou náladou. Aj keď ide o pomerne veľké národy s bohatou kultúrou, nesnažili sa skrývať obdiv, ktorý v nich vyvolali naše tradičné slovenské kroje.

  Wiegerova vila a nočné bláznenie

  Nepriaznivé počasie neprechádzalo ani večer, dostal som však nápad. To prostredie si to doslova pýtalo. Avšak, obával som sa, aké reakcie budú mať hostia, a hlavne – novomanželia. Na moje potešenie, nikto neprotestoval.

  Všetci si pobrali prskavky a bez váhania vkročili do chladnej zimy.

  Nevesta (mimochodom stále bosá) behala po mokrej tráve, neprestávala sa usmievať a užívala si každý okamih svojho veľkého dňa. Radosť bola takmer hmatateľná, samotné fotografie sú toho dôkazom.

  Zábava gradovala každou sekundou. Hostia sa tešili zo šťastia mladomanželov, čo bolo vidno aj pri bujarej a ničím nerušenej zábave, ktorá trvala do svitania nasledujúceho dňa. Pokiaľ bol niekto unavený, k dispozícii boli gauče mimo svadobný parket, kde sa veľmi často popíjalo vínko a viedli sa pokojné rozhovory.

  Fotky, ktoré pohladia na duši

  Mnohí z nás sa nechali opantať krásou samotného prostredia, vinohradmi, ktoré vniesli do Svätého Jura toskánsku náladu, či samotnou rustikálnou stavbou, ktorou bola Wiegerova vila.

  Práve v takýchto okamihoch a na takýchto svadbách pociťujem o niečo viac, k akému dokonalému spojeniu prichádza pri kombinácii nádherného miesta, temperamentných a zabávajúcich sa ľudí, krásnej nevesty a šarmantného ženícha. Fotky, ktoré následne vznikajú sú pohladením na duši nielen fotografa, ale aj samotnej Katky a Daniela, ktorí boli s výsledkom veľmi spokojní.

  Novomanželom sa chcem poďakovať, že som mal tú česť fotiť práve ich svadbu a do spoločného života im prajem len to najlepšie!

  Ak vás zaujíma celý priebeh svadby zachytený vo fotografiách, prezrite si nasledujúcu galériu.

  Celú galériu si môžete pozrieť TU.

  V prípade, že vás zaujali nevestine šaty, torta, ženíchov oblek alebo čokoľvek iné, tu sa jednoducho dostanete k tým, ktorých hľadáte! Ak máte záujem aj vy o podobné svadobné fotografie, kontaktujte ma.


  Celý svadobný príbeh Katky a Daniela bol natoľko originálny, že si ho všimli aj tvorcovia blogu jedného prestížneho magazínu „za veľkou mlákou”. Článok uverejnil The Wedding Chicks.

  Celý BLOG si môžete pozrieť aj na ich webovej stránke TU.