• English
 • Volám sa Milan a som svadobný a rodinný fotograf

  Prostredníctvom objektívu sa snažím zachytiť lásku vo všetkých jej podobách. Svadobnú, partnerskú, rodinnú... To, že so svojimi 193 centimetrami ,,zapadnem,, medzi svadobčanov, vám sľúbiť neviem, ale to, že sa vám aj po rokoch v mysli vybaví množstvo krásnych spomienok pri pohľade na mnou zhotovené fotografie, už áno.

  Aby som dokázal zvečniť vaše šťastné okamihy a výnimočné detaily, musím vedieť tieto udalosti predvídať a byť v centre diania. Tieto okamihy prichádzajú samé, prirodzene, spontánne. A preto sa snažím nenápadne zapadnúť medzi hostí, svadobčanov a čakám na správny moment... Aj toto je jedna z mnohých vecí, ktorú som sa počas mojej cesty fotografa naučil.

  Foteniu sa venujem od samého detstva. Trvalo to niekoľko rokov a desiatky odfotografovaných svadieb, kým som prišiel nato, ktorým smerom sa budú moje fotky uberať. Mám rád fotky zaliate svetlom v štýle Fine Art. Jednoduchšie – fotografie, ktoré sa podobajú čo najviac tým filmovým.

  Film je stále aktuálny

  Moja kariéra v číslach

  Yashica. Ak vám tento názov nič nehovorí, nevadí. Keď však toto slovo počujem a vidím ja, spomínam na chvíle, keď som ako desaťročný chlapec dostal od svojho uja prvý fotoaparát. Samozrejme, išlo o fotoaparát na film.

  Pre mňa nový svet, ma rýchlo vtiahol do seba. Kdekoľvek som išiel, tam som videl miesta, ktoré by sa dokonalo vynímali na mojej fotografii. Neskôr som dostal od otca svoju prvú zrkadlovku a už nebolo cesty späť.

  Študoval som veľké množstvo kníh, fotil rôzne zátišia, skúšal, kam som schopný s mojím fotoaparátom a fantáziou zájsť.

  Jedna interná informácia – aj keď sa teraz venujem svadobným fotografiám, začínal som fotením prírody a vlakov.

  Každopádne, aj keď už mám v súčasnosti pomerne veľkú zbierku profesionálneho príslušenstva a digitalnych fotoaparátov, fotenie na film zostáva mojím hobby do dnešného dňa. A prečo? Keď fotíte na film, nemáte k dispozícii takmer nekonečný obsah pamäťovej karty, máte len pár políčok, kedy musíte spomaliť a premýšľať nad záberom. Musíte vidieť to svetlo a výslednú fotografiu si pemietať v hlave.

  Fotenie na film ma veľmi veľa naučilo a preto sa mu často venujem, najmä v osobných projektoch.

  Aj keď vaščinu mojich fotiek fotím digitálnym fotoaparátom, snažím sa, aby sa každá moja fotka čo najviac podobala fotke na film a mala svoju ,, dušu´´.

  2015 – rok, ktorý priniesol do môjho života množstvo zmien, nových talentovaných a inšpiratívnych ľudí - fotografov, ale aj neoceniteľných skúseností. Spoznal som svoju lásku.

  2017 – Zobral som si ženu, ktorá mi ukázala čaro svadobného fotenia, absolvovali sme spolu desiatky svadieb (až sme to spečatili vlastnou). Inšpirovala ma už od samotného začiatku, kedy sme sa stretli na káve (ako konkurenti) a ja som jej povedal, že som skôr technický fotograf a svadby asi nebudú nič pre mňa. Veď sami vidíte ako to dopadlo. 😊

  200 a viac – počet svadieb, ktorých som sa zúčastnil ako muž v čiernom. (Na začiatku som spomínal, že som pomerne vysoký a aspoň týmto spôsobom – tmavým oblečením - sa snažím byť medzi svadobčanmi nenápadný.) Takisto je to počet príbehov lásky, ktoré som navždy zdokumentoval.

  Ak po prečítaní týchto riadkov máte pocit, že sme na jednej vlnovej dĺžke a máte záujem o fotografie odo mňa

  Kontaktujte ma

  Pokračovať

  Portfólio

  Daphne du Maurier, spisovateľka