• English
 • editoriál v kaštieli voderady

  Elegantná a nadčasová. Presne taká je svadba v Kaštieli Voderady. Náš editoriál, ktorý sme na tomto mieste fotili, vám poskytne inšpiráciu nielen na priestory, ale aj na svadobné šaty, doplnky, vizáž a ďalšie detaily, ktoré predstavujú základ úspechu.

  Čo je svadobný editoriál?

  Svadobný editoriál predstavuje inšpiráciu pre budúce nevesty, ktoré plánujú svadbu a hľadajú štýl, ktorý by im najviac vyhovoval. Ide o štylizované svadobné fotenie, v ktorom sa stretnú viacerí svadobní dodávatelia s cieľom vytvoriť vizuál presne podľa konceptu. Výsledok by mal byť čo najpútavejší a zároveň by mal dokonale vyjadriť celú myšlienku projektu.

  Koncept projektu, ktorým bola svadba v Kaštieli Voderady, sme vytvorili spolu s manželkou Lenkou. Celý proces jeho tvorenia nie je jednoduchý. Jeho súčasťou je množstvo činností a krokov vrátane výberu miesta, kde sa bude všetko odohrávať, či oslovenia dodávateľov.

  Výber dodávateľov je jednou z najťažších a najzdĺhavejších úloh. Každý sa totižto špecializuje a vyniká v niečom inom. Práve preto nie je prekvapením, že s plánovaním projektu sú spojené hodiny komunikácie, mailovania, telefonovania, obhliadok, inšpirovania a premýšľania. Aj napriek veľkému počtu výziev a náročnosti sa nám však podarilo projekt do mesiaca zrealizovať.

  Svadobných editoriálov vzniká v súčasnosti veľké množstvo. Mnohé sú krásne, no niekedy im môže chýbať myšlienka alebo odkaz, ktorý by mal nevestu osloviť. My na tento dôležitý detail neustále myslíme. Cieľom nášho projektu je poukázať na nadčasovosť elegancie, ktorou chceme nevesty aj inšpirovať a zároveň im v prípade potrieb poradiť s celkovým konceptom svadby, voľbou svadobných priestorov alebo výberom dodávateľov.

  Svadba v Kaštieli Voderady – editoriál

  Pre náš editoriál sme zvolili krásne a romantické miesto, ktorým bol Kaštieľ Voderady. Kaštieľ vlastní rodina Bohdal, ktorá plánuje mladomanželom poskytnúť všetko, čo sa týka krásnej a elegantnej svadby v kaštieli. 

  V ponuke bude krásny veľký svadobný apartmán, ubytovanie pre hostí, historická klenbová sála, catering, možnosť svadobného obradu na nádvorí alebo v parku. V súčasnosti je vo výstavbe aj veľká svadobná sála v priestoroch Oranžérie, ktorá sa bude nachádzať len zopár metrov od východného krídla kaštieľa.

  Kúsok z histórie kaštieľa

  História Kaštieľa Voderady je skutočne dlhá. Jeho najstaršie časti pochádzajú už z druhej polovice 17. storočia. Na jeho rozvoji a zveľadení sa podieľal jeden z najvýznamnejších uhorských šľachtických rodov – Zichy. 

  Kaštieľ Voderady si prešiel obdobiami slávy aj zabudnutia. Okrem toho, že slúžil ako panstvo, v ňom bola aj Združená stredná škola potravinárska a poľnohospodárska. Tá tu sídlila do roku 2005.

  Prostredníctvom nášho svadobného editoriálu sme vrátili oslavu lásky do priestorov Erbovej sály, v ktorej kedysi oslavovali a trávili čas grófovia z rodu Zichy. Táto sála je jednou z najkrajších v kaštieli. Vhodná je pre menšiu svadbu. V prípade väčších podujatí sú k dispozícii ďalšie priestory.

  Vizuál editoriálu – hlavné prvky

  Vizuál nášho svadobného editoriálu sa skladal z niekoľkých hlavných prvkov, ktoré nebolo jednoduché skombinovať tak, aby všetko ladilo. Vďaka odborníkom, s ktorými sme spolupracovali, sa nám to však podarilo.

  Vkus a štýl, ktorý sa nám hodil k priestoru kaštieľa a ktorý sme aj zvolili, bola nestarnúca elegancia. V tomto štýle sme následne hľadali aj ďalšie detaily a prvky, ako napríklad obuv, doplnky či šaty.

  Farebná paleta

  • Farebná paleta bola od začiatku jasná – inšpirovali sme sa modrými stenami zdobenými zlatým vzorom, ktoré sa nachádzajú v Erbovej sále.
  • Vzor Erbovej sály bol použitý v rámci svadobnej torty aj tlačovinách. Dôležité pre nás bolo, aby všetky detaily spolu ladili a boli pripravené na mieru k svadbe v Kaštieli Voderady a v jeho Erbovej sále.
  • Na vytvorenie kontrastu a oživenie sme využili dominantnú tmavomodrú, ktorú môžete vidieť vo forme tulipánov a modríc.

  Novomanželia

  • Naša modelka Svitlana Zaichenko sa dokázala perfektne vžiť do role nevesty. Celý proces si nesmierne užívala.
  • Spolu s modelom Jozefom Pellom vytvorili krásny svadobný pár, ktorému by ste len ťažko uverili, že nie je skutočný. 
  • Jozef je veľmi všestranný človek. Okrem toho, že je modelom, sa venuje hlavne DJ-ingu a je majiteľom cateringovej spoločnosti La Catering, ktorá nám do projektu zabezpečila poháre, sekt a profesionálne nainštalovanú vežu zo šampanského.

  Občerstvenie

  • Tortu, ktorú novomanželia rozkrájali, nám do projektu venovala Janka zo Sweet Architect Cakes. Po vzájomnej konzultácii sme sa dohodli, že torta bude taktiež personalizovaná a jej súčasťou bude hlavný nosný prvok Erbovej sály – zlatý kárový vzor zo stien.
  • “Torta bola celá odetá do čokolády s nástrekom z bielej čokolády a kakaového masla, čo vytvorilo štruktúru “starej omietky”. Vzor a replika maľby stien sa vytvorili pomocou vopred vytvorenej šablóny a následne sa maľovali jedlým zlatom. Zlato sa použilo aj na okraje spodného poschodia, čo tortičke pridalo na vznešenosti,” dopĺňa pani tortárka Janka.
  • Torta sa doplnila ešte krásnymi makrónkami vo farbe projektu s jedlým zlatom, ktoré nám dodala Dominika z Domčine Laskonky.

  Šaty a obuv

  • Elegantné a nadčasové šaty, ktoré boli použité v našom projekte “Svadba v Kaštieli Voderady”, nám zapožičala Katka zo salónu Soiree. Katke patrí špeciálna vďaka, pretože bola projektom tak zanietená, že nám nielenže požičala rovno troje šaty, ale taktiež nám pomohla vyriešiť problém so svadobnými topánkami. Tie objednala a kúpila priamo z Grécka z dielne Once Upon A Shoe.
  • Elegantné vlasové doplnky spolu s podväzkom, ktorý ako jemný detail doplnil šaty s rozparkom, zapožičali do projektu sestry zo Zingerlatka.
  • Model mal na sebe modrý žaket zo salónu Bizarre, ktorý dokonale zapadol do priestorov kaštieľa a pôsobil veľmi luxusne.
  • Druhý outfit predstavoval pásikavý oblek s vestou a starožitnými hodinkami na retiazke. Tento outfit sme fotili vo verzii aj bez saka, aby pôsobil v kontexte s modelkou v modrých tylových šatách menej konzervatívne.

  Doplnky a vizáž

  • O vizáž modelky sa postarala Veronika Kučerová, ktorá bola od prvej komunikácie veľmi profesionálna. Na základe fotiek modelky a celkového konceptu odporučila vhodný mejkap look aj účesy. Pri fotení s nami zostala celý deň a dohliadala na to, aby modelka aj model vyzerali dokonalo.
  • Počas projektu došlo k zmene účesu aj vizáže, pretože prechádzku na balkóne a scénu s vežou šampanského sme fotili už v ďalších šatách. Tie taktiež pochádzali z dielne salónu Soiree.
  • Cieľom vizáže bolo zachovanie prirodzenej krásy nevesty. Veronika preto zvolila veľmi jemné, nahé líčenie, ktoré na Svitlaninej peknej prirodzenej pleti krásne vyniklo.
  • Pre druhú scénu sme zvolili drdol vyčesaný dohora, ktorý doplnili diadémy a vlasová aplikácia od sestier zo Zingerlatka.
  • O doplnenie šiat a celkového výzoru modelky a modela sa postarali jemné a prepracované šperky z dielne Moikoo Studio. Snubný prsteň, svadobné obrúčky a náhrdelník sa dokonale hodili k projektu a jemným spôsobom podčiarkli jednoduchosť a eleganciu.
  • Šperky boli tak krásne a jemné, že si zaslúžili zopár fotiek ako makrodetail, ktorý bol fotený aj na hlinených miskách od Keme Ceramic. Misky boli tiež použité ako podklad pri aranžovaní zátišia – flatlay.

  Ostatné

  • O krásnu a nadčasovú kvetinovú výzdobu a prestretie svadobného stola sa postarali Mirka a Eva z Festivity a Endless.
  • K ďalším dôležitým detailom sa radil špeciálny set tlačovín, ktorý nám pripravila Janka z Duší Psáno. Dizajn tlačovín sa niesol v duchu elegancie a histórie. Jeho súčasťou bol vzor z tapety Erbovej sály.
  • Na svadobnom oznámení je možné vidieť aj erb, ktorý sa nachádza na priečelí kaštieľa. Janka ho na základe fotografických podkladov prekreslila a zdigitalizovala. Erb je špeciálny aj tým, že sa v ňom nachádzajú iniciály našich snúbencov – Lenky a Milana.
  • Tlačoviny z ručne robeného papiera s hĺbkotlačou a kaligrafiou podčiarkujú exkluzivitu, dodávajú celému setu nádych histórie a zároveň skvelo ladia s celkom.
  • Všetok potrebný inventár nám požičal Endless Rental.
  • O výšivku sa postarala pani Danka z Vyšívam.sk.

  Na perfektnú svadbu je potrebný profesionálny tím

  Dúfame, že výsledný koncept na vás pôsobí ako ucelený a inšpiruje vás či už k zvoleniu farebnej palety, kvetov, šiat, doplnkov alebo miesta. Dôležité je však mať na pamäti, že na to, aby bola vaša svadba ako vystrihnutá z časopisu, si musíte zvoliť profesionálny tím, ktorý bude vedieť, čo robiť a čomu sa vyhnúť.

  Na elegantnú svadbu je dôležité zvoliť si iných dodávateľov ako napríklad na svadbu v boho štýle. Vhodné je poobzerať sa po odborníkoch, ktorí sa na tento štýl špecializujú a dokážu vám poskytnúť profesionálne služby. Samozrejme, existujú aj agentúry, ktoré zvládnu urobiť svadbu podľa požiadaviek v akomkoľvek štýle, no každý má svoj rukopis a vyniká v niečom viac.

  Ak si chcete ušetriť čas aj energiu hľadaním odborníkov, miesta a ďalších detailov, budeme radi, keď sa na nás obrátite. Vaše plány a predstavy o svadbe vám veľmi radi pomôžeme zrealizovať.

  Nadčasová elegancia je stávkou na istotu

  Mnohí ľudia dnes hľadajú pre svoju svadbu niečo extravagantné, čím sa môžu odlíšiť. Na novodobých trendoch nie je nič zlé, práve naopak. Experimentovanie môže viesť k zaujímavým výsledkom. Existuje však aj riziko, že celok nemusí dopadnúť dobre. Ideálnym riešením, ktoré je stávkou na istotu, je nadčasová elegancia.

  Elegantný štýl berú niektorí ľudia ako niečo nezaujímavé a nemoderné. To však nemusí byť pravidlom. Elegancia sa dá ľahko skombinovať s modernými prvkami, ktoré dodajú celej svadbe jedinečnosť. Môžete si napríklad vytvoriť vlastný emblém z iniciálov a dať si ho vyšiť na svadobné uteráky alebo vygravírovať na rôzne darčekové predmety. Možností, ako sa odlíšiť od ostatných, je dnes nespočetne veľa.

  Všetky fotografie z editoriálu si môžete pozrieť v galérii:

  celá galéria

  Ďakujeme všetkým dodávateľom: