• English
 • Oslava ženskej krásy svadobným boudoir fotením

  Svadobný boudoir oslavuje ženskú nehu a intimitu. Ozvláštnite svoj svadobný deň boudoir fotografiami, ktoré luxusným a zároveň jemným spôsobom podčiarknu krásu samotnej nevesty. Inšpirujte sa a zistite, čo vás čaká v prípade záujmu o toto netradičné svadobné fotenie.

  Oslava ženskosti počas svadobného boudoir fotenia.

  Svadobný boudoir ako prekvapenie

  Foto editoriál projektu For my Love zachytáva posledné momenty nevesty predtým, ako sa oblečie do svadobných šiat.

  Boudoir fotenie prebieha elegantným spôsobom, nie je pre nevestu stresujúce a predstavuje príjemný darček pre ženícha pri prezeraní svadobných fotografií.

  Priebeh boudoir fotenia

  Svadobný editoriál vznikol v priestoroch May House v Modre, ktorý ponúka nádherné svadobné apartmány.

  Nevesta, modelka Laura Wittner, sa do svojej úlohy dokonalo vžila. S pomocou svadobného salónu WeddingNo.1, vlasovými doplnkami od talentovanej Mahasi by Petra a kvetinovej výzdoby od ateliéru Papaver, sa stala príťažlivou a nežnou budúcou nevestou, ktorá čaká na svoj veľký moment.

  Nezabudnuteľné spomienky za pár minút

  Boudoir fotenie nie je zdĺhavou záležitosťou. Odohráva sa zvyčajne krátko predtým, ako si nevesta oblečie svoje svadobné šaty. Pri fotení je dôležitých len pár vecí:

  • miestnosť s prirodzeným svetlom,
  • negližé, biela košieľka, elegantné spodné prádlo alebo decentný župan,
  • svadobné lodičky (na fotkách od Badgley Mischka), prípadne naboso
  • závoj
  • usmievavá nevesta v neskrývanom očakávaní.

  Ľúbostný list v kaligrafii

  Na fotografiách je zachytený moment, keď si nevesta číta ľúbostný list od svojho nastávajúceho. Vďaka Martine Lyons, ktorá ručne prepísala poetické riadky do kaligrafie, sa list aj s krásnou obálkou stal doplnkom, ktorý dotvoril celkovú intímnu atmosféru.

  Text je prepisom ľúbostného listu Honóre de Balzaca, ktorý venoval svojej milovanej Eweline Hánskej v roku 1836.

  Všimnite si fotku zachytávajúcu prekrytú tvár nevesty ľúbostným listom (tzv. dvojitá expozícia).

  Doplnky dotvárajú atmosféru

  Aj keď ide o vyzdvihnutie krásy a nežnosti nevesty, sú to práve detaily, ktoré sa podieľajú na výslednej atmosfére, ktorá z fotiek sála.

  Anemonky, iskerníky, hrachor či eukalyptus. Kvety sú prvkom, ktorý nesmie chýbať na žiadnej svadbe. Ide z nich sviežosť, radosť, šťastie… Preto na ne netreba zabúdať ani pri fotení svadobného boudoiru.

  Dotvoriť atmosféru v jemných pastelových odtieňoch púdrovej a béžovej je možné aj prostredníctvom vhodne zvoleného nábytku a dekorácií. V prípade tohto editoriálu sa pri výbere nábytku podieľala spoločnosť Noble Mayer. Dekorácie, od stužiek cez behúne na stoly až po farebné gázoviny, dodala Wisteria and vine.

  Kúzlo v odvážnej tajuplnosti

  Dominantným aktérom je však nevesta. Nevinnosť zachytená v bielej farbe s odvážnym prevedením. Snubný prsteň (od Mikuš Diamonds) odráža blížiacu sa veľkú chvíľu a víno (z Víno Ludvik) symbolizuje dávku vzrušenia a luxusu.

  Celý projekt bol zachytený hybridne na digitálne zrkadlovky a analógový stredoformátový fotoaparát Mamiya 645 PRO. Analógové fotografie su z hľadiska farebnosti nadčasové. Film navyše fotografii dodá analógové zrno, ktoré je prirodzenejšie ako digitálny šum.

  Všetkým budúcim nevestám: Oslávte váš veľký deň po svojom. Spomaľte a ukážte svoju krásu originálnym, no zároveň tajuplným spôsobom. Okúste čaro boudoir fotografií.

  Náš projekt zaujal aj tvorcov prestížneho francúzskeho fineartového blogu Adoré blog mariage, a preto sa rozhodli našu prácu uverejniť. Je nám cťou a veľkým potešením stáť bok po voku najlepších fotografov, ktorí uverejňujú to najlepšie zo svojej práce aj na tomto svadobnom blogu.

  Ďakujeme všetkým dodávateľom za skvelú spoluprácu. Špeciálne poďakovanie patrí ústretovej pani Barbore zo Starého Domu, ktorá nám ochotne sprístupnila priestory May House a výrazne sa pričinila na tom, aby sme dosiahli čo najlepší výsledok fotenia.