• English
 • Svadobné priestory v Modre

  Starý dom - vináreň u ludvika

  Svadobný priestor je jedným z kľúčových faktorov, na ktoré je potrebné myslieť pri plánovaní svadby. Krásne prostredie dokáže vytvoriť rozprávkovú atmosféru a zaistiť, že na svoj veľký deň budete spomínať len s úsmevom na perách. Okrem toho netreba zabúdať ani to, že zvolený priestor výrazne ovplyvňuje aj fotografie, ktoré budú neskôr zdobiť váš príbytok a slúžiť ako malá pripomienka na krásnu udalosť.

  Svadobných priestorov je veľké množstvo, pričom každý má svoje čaro a jedinečnosť. Ak premýšľate, že by ste svoj veľký deň oslávili v Modre, ste na správnom mieste. Pripravil som si pre vás sériu inšpiratívnych článkov s niekoľkými krásnymi miestami, ktoré sa rozhodne oplatí poznať.

  Prvý článok venujem svadobnému priestoru Starý dom – Vináreň u Ludvika.

  Dve sály a terasa

  Starý dom – Vináreň u Ludvika je obľúbené miesto, ktoré poznajú mnohí, a to najmä vďaka výbornej reštaurácii. Nevestám a ženíchom však okrem skvelého jedla poskytne na výber rovno dve svadobné sály, ktorými sú:

  Obe vám rád bližšie priblížim.

  Veľká sála L Amour

  Veľká sála L Amour predstavuje ideálne miesto pre svadby s priemerným počtom hostí. Zmestí sa do nej totižto 120 ľudí. Priamo pred ňou sa nachádza krásna terasa, kde sa môžu hostia nadýchať čerstvého vzduchu a stráviť kratší alebo dlhší čas. Nachádza sa tu totižto pánsky a dámsky kútik, a nechýba ani stena obrastená divým viničom, kde sa dajú vytvoriť nádherné rodinné fotografie.

  Terasa je vo všeobecnosti vhodná aj na mnohé iné fotky, ako napríklad na fotenie s prskavkami alebo na krájanie torty.

  Neveste a ženíchovi odporúčam na terase absolvovať krátke portrétne fotenie, a to najmä večer pri tlmenom svetle svetielok. Výsledok je magický a očarujúci.

  Na terase taktiež odporúčam fotiť všetok program svadby až pokým sa nezotmie. Dôvodom je hlavne to, že sála je síce krásna, no z fotografického hľadiska tmavšia. Lepšie sa v nej fotí až po tme s použitím blesku.

  V prípade nepriaznivého počasia, kedy sa terasa nedá použiť, sa dajú urobiť svadobné portréty aj v sále Staré časy (ak nie je obsadená), alebo v neďalekom penzióne May House.

  Tip

  V Modre je veľké množstvo ďalších krásnych miest, ktoré môžete využiť na fotenie. K nim sa radia vinohrady či staré modranské opevnenie. Za zmienku stojí aj hrad Červený kameň, ktorý sa nachádza približne 15 minút autom od Modry, a Budmerický kaštieľ, ktorý je od mesta vzdialený približne 10 minút autom.

  Menšia sála Staré časy

  Druhá sála s názvom Staré časy pojme síce menej hostí, no na príjemnej atmosfére a kráse jej to neuberá. Práve naopak. Popraskané múry a staré lustre si podmania každého milovníka rustikálneho štýlu

  Veľkým plusom sály Staré časy je to, že je krytá a zároveň otvorená. Je tak ideálna hlavne na letné svadby pod holým nebom.

  Starý dom a jeho služby

  Starý dom ponúka svojim zákazníkom viacero služieb. K nim sa radí napríklad vykonanie civilného sobášu. V prípade, že by ste chceli cirkevný, katolícky kostol je vzdialený len približne 150 metrov. Nemusíte sa tak obávať komplikovanej a zdĺhavej cesty.

  Starý dom ďalej ponúka skvelý výber vína, catering a kvetinovú či balónovú výzdobu. Ak vás tento priestor zaujal, viac si o ňom môžete prečítať na jeho oficiálnej webovej stránke.

  Starý dom – príjemný prístup je samozrejmosťou

  V Starom dome sa stretnete len s príjemným a ochotným personálom, ktorý vám veľmi rád poradí a pomôže. Celý proces prípravy svadby a následne aj udalosti je vďaka tomu plynulý a bez akýchkoľvek problémov. 

  Do Starého domu sa veľmi rád vraciam, a to nielen kvôli krásnemu prostrediu, ktoré je istotou nezabudnuteľných fotiek, ale aj vďaka prvotriednym službám. Ak si myslíte, že toto miesto by pre vás bolo ideálne, neváhajte ma kontaktovať. Rád vám poradím. V prípade, že by ste chceli vidieťcelý svadobný príbeh z tohto očarujúceho miesta, prezrite si moju galériu.

  Prejdite sa po Starom Dome prostredníctvom virtuálnej prehliadky

  Zaujali Vás priestory Starého Domu a plánujete tam osláviť Vašu svadbu?

  kontaktujte ma